Warszawska Starówka to naprawdę piękne miejsce, my „tubylcy” często nie doceniamy jego uroku. Wycieczki po Starym Mieście, Nowym Mieście i murach obronnych Starówki można powtarzać kilka razy w ciągu roku, czy nawet miesiąca i nigdy się nam nie znudzą… Zawsze można znaleźć coś nowego, czego wcześniej nie widzieliśmy.

5 września 2013 r. odbyła się wycieczka po Starym i Nowym Mieście Warszawy. Zaczęliśmy spaceru po skarpie wiślanej a następnie odwiedziliśmy kościół p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Następnie zwiedziliśmy Nowy Rynek i kościół Sakramentek. Gdy opuściliśmy Nowe Miasto zagłębiliśmy się w uliczki Starego Miasta, które, choć teoretycznie doskonale wszystkim znane, kryją w sobie jednak sporo tajemnic.

Zapoznaliśmy się z historią powstania Warszawy. Następnie ruszyliśmy tylko o kilka kroków, aby posłuchać o samym placu Zamkowym, a także o kolumnie Zygmunta i jego historii.

Na Rynku Starego Miasta, gdzie zatrzymaliśmy się na dłużej ? uczniowie otrzymali zadania do wykonania. Grupy dostały plan Starego Miasta z zaznaczonymi punktami, które musieli odnaleźć i sfotografować oraz wykonywali zadania, między innymi skąd wzięły się nazwy ulic.

Na zakończenie najbardziej urokliwymi uliczkami Starówki ruszyliśmy na lody.