Drodzy Rodzice,

Informujemy, że podjęliśmy  starania o przekształcenie Naszego Gimnazjum w szkołę podstawową. Mamy nadzieję, że od września 2017 r. uda nam się utworzyć klasę siódmą i pierwszą szkoły podstawowej.
Już od października 2016 ruszyła kolejna edycja programu adaptacyjnego. Dnia 22 października 2016 r. odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klas szóstych w ramach Szkolnego Programu „Pokonać lęk przed…”.
Dziś już wiemy, że celem naszego programu nie będzie pokonanie lęku przed gimnazjum, a raczej przed nową strukturą organizacyjną szkoły.
Program ten zatem adresowany jest do uczniów klas szóstych i ich  Rodziców. Podejmowane działania związane z realizacją programu mają charakter cykliczny. Trwać będą do czerwca tego roku i zakończą się wyjazdem integracyjnym.
Z opinii Rodziców i Dzieci uczestniczących w poprzednich edycjach e oraz naszych obserwacji wynika, że program spełnia oczekiwania nas wszystkich. O czym mogą świadczyć poniższe wypowiedzi Rodziców uczniów, którzy aktualnie są uczniami klasy pierwszej naszego gimnazjum.

 

„Drogie Panie!
Serdecznie dziękuję za ten rok pracy z moim dzieckiem, za umożliwienie mu łagodnego przejścia ze szkoły podstawowej do gimnazjum. Jest to dla mnie bezcenne! Świadomość, że mój syn trafił do środowiska, które rozumie problemy młodych ludzi i wychodzi im na przeciw akceptując przy tym „inność” sprawia, że patrzę optymistycznie w przyszłość i mniej się boję.
Dziękuję bardzo!”

 

„Szanowne Panie,
Chciałam również dołączyć do podziękowań za Małe Gimnazjum.
Przyznaję, że syn jako jedyny ze swojej dotychczasowej klasy jest absolutnie spokojny jeśli chodzi o Gimnazjum a wręcz bardziej czuje się już częścią Państwa szkoły niż dotychczasowej.
To naprawdę świetny pomysł i doskonale zrealizowany. Oboje z mężem jesteśmy pod olbrzymim wrażaniem szczególnie Pań zaangażowania i poświęconego czasu wolnego.”

 

„Przyłączam się do podziękowań pomimo, że mój syn dołączył do klasy dopiero na dzień szóstoklasisty i noc. Syn wrócił z zajęć zachwycony i całkowicie przekonany co do wyboru szkoły. Zdejmuje to ogromny ciężar niepewności i stresu zarówno z dzieci jak i rodziców. Ogromnie się cieszę, że syn  będzie dzięki temu miał spokojne wakacje bez domysłów jak to będzie w nowym miejscu i czy będzie się tam dobrze czuł. Uważam, że jest to wspaniały sposób na gładkie i naturalne wejście w nowy etap w życiu naszych dzieci, a po wakacjach dzieci wrócą do znanych już miejsc i ludzi.”

 
W tegorocznej edycji naszego programu bierze udział dziewięcioro dzieci z klas szóstych. A zatem czekamy jeszcze na pozostałych uczniów, by 1 września powitać w progach Naszej Szkoły szesnastoosobową klasę siódmą.
Zapraszamy wszystkich chętnych szóstoklasistów na kolejne spotkania zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem.  ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!
 
Poniżej przedstawiamy

PROPONOWANY KALENDARZ ZAJĘĆ