6 kwietnia nasi uczniowie mogli wziąć udział w telekonferencji z panem Wojciechem Talko z Dyrekcji Generalnej ds. Handlu Komisji Europejskiej w Brukseli. Oprócz uczniów gimnazjum nr 55 w konferencji wzięli udział uczniowie ze Społecznego Gimnazjum nr 99 oraz Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej.

Pan Wojciech Talko opowiadał młodzieży o niektórych, bardzo ciekawych aspektach handlu w Unii Europejskiej oraz umowach handlowych między Unią a krajami spoza wspólnoty.

Uczniowie wszystkich trzech szkół przyszli na rozmowę przygotowani i zadawali mnóstwo ważnych i trapiących ich pytań na temat handlu, a także na temat pracy urzędników Unii Europejskiej. Niestety ze względu na inne obowiązki pana Wojciecha czas naszego spotkania był ograniczony i nie wszyscy chętni mogli zadać swoje pytania. A chętni byli wszyscy!

Wyszliśmy z olbrzymią praktyczną wiedzą na temat przedmiotów, które kupujemy codziennie.

Podczas telekonferencji korzystaliśmy z gościnności Przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego w Warszawie, a moderatorem naszej dyskusji był pan Marek Kołodziejski pracujący w tej instytucji.