czw.. paź 6th, 2022

W ramach Miniparlamentu Europejskiego przed naszymi gimnazjalistami został postawiony kolejny, bardo aktualny problem. 8 czerwca 2016 roku zajmowaliśmy się sprawami uchodźców oraz migrantów. Gospodarzem fantastycznego spotkania z panem Bartłomiejem Balcerzykiem była Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej.

Pan Bartłomiej – ekspert ds. Polityki Azylowej, a obecnie pracownik Przedstawicielstwa Parlamentu Europejskiego w Polsce opowiedział o wielu ciekawych i nieznanych nam dotąd kwestiach prawnych dotyczących imigrantów oraz uchodźców pojawiających się w Unii Europejskiej.

Uczestnicy (uczniowie SG 99 STO, uczniowie SP nr 75 im. Marii Konopnickiej oraz nasi gimnazjaliści) zadawali dużo ważnych i ciekawych pytań. Nasz ekspert odpowiadał rzeczowo na każde z nich, ale pod koniec skomentował je słowami: „Z tej grupy często padały pytania mądrzejsze i ważniejsze niż w grupach studentów”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gospodarzom spotkania. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę Miniparlamentu, która odbędzie się już 22 czerwca