czw.. paź 6th, 2022

Po raz kolejny w ramach Mini Parlamentu Europejskiego wraz z uczniami zaprzyjaźnionych szkół (Społecznego Gimnazjum nr 99 STO i Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej) uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem Parlamentu Europejskiego.

Gospodarzem październikowego spotkania, było Społeczne Gimnazjum nr 99, a naszym prelegentem był pan Piotr Wolski – Attache Prasowy Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Dyskusja dotyczyła wpływu mediów na Parlament Europejski oraz wpływu polityki i biznesu na media. Dużą część dyskusji zajęły najbliższe naszym uczniom media społecznościowe.

Pan Wolski poruszył również ważną sprawę rozsiewanych w sieci i powtarzanych w różnych innych mediach nieprawdziwych informacji. Dowiedzieliśmy się, że Parlament Europejski prowadzi stronę i fanpage o nazwie EU vs Disinformation, gdzie dementowane są nieprawdziwe informacje (https://euvsdisinfo.eu/).

Po raz pierwszy na spotkaniu w ramach Mini Parlamentu Europejskiego odbyła się debata uczniów, która nastąpiła przed spotkaniem. Dzięki takim debatom nasi uczniowie będą bardziej świadomie zadawali pytania prelegentom.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie – wideokonferencję z panem Bartoszem Studniarskim.