Już jutro startuje zorganizowana dla uczniów warszawskich szkół podstawowych i liceów gra historyczna, której celem jest upamiętnienie 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gra ma na celu przybliżenie młodzieży postaci i miejsc związanych z walką o niepodległość. W trakcie gry uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o postaciach wybitnych Polaków m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego.

W grze wezmą udział:

– Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 7 w Warszawie- organizator;

– Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji AlterEdu w Warszawie;

– Społeczne Liceum nr 99 STO w Warszawie;

– Szkoła Podstawowa nr 75 w Warszawie;

– Zespół Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Mińsku Mazowieckim.

Grę rozpoczynamy od pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze, kolejne etapy to okolice pomników Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Sejmu, aż do placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Na punktach kontrolnych uczniowie będą poznawać elementy biografii Wielkich Polaków związane z wydarzeniami 1918 roku, a następnie rozwiązywać zadania z przedstawionego zakresu. Każdy z uczestników będzie miał przypięty na widocznym miejscu biało-czerwony kotylion. Grę terenową zakończy turniej wiedzy historycznej w Liceum Ogólnokształcącym nr 7 w Warszawie, w którym wybrani uczniowie będą mogli wykazać się wiedzą z okresu walk o niepodległość.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Dowódca 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego, kontynuującej tradycję 1 Pułku Lotniczego.

Na zwycięzców czekają nagrody. Kto wygra i jaką otrzyma nagrodę dowiecie się z obszernej relacji, która niebawem ukaże się na stronie szkoły.

Życzymy powodzenia 😀.