niedz.. wrz 25th, 2022

    W tym roku, po raz czwarty postanowiliśmy uczcić Święto Odzyskania Niepodległości organizując grę historyczną „Od Dziadka do Dziadka”. Do współpracy zaprosiliśmy warszawskie szkoły, które uczestniczyły w poprzednich edycjach: Szkołę Podstawową nr 75, Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO nr 99, a także po raz pierwszy uczniów i kadrę pedagogiczną Zespołu Szkół im. Marii Curie- Skłodowskiej z Mińska Mazowieckiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Dowódca 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

   

10 listopada, w sumie 18 drużyn liczących razem 200 uczniów z czterech placówek edukacyjnych, ruszyło na szlak wiodący od pomnika Józefa Piłsudskiego przy Belwederze, poprzez pomniki pozostałych twórców niepodległości – Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Wincentego Witosa, dom do którego przybył komendant Piłsudski z twierdzy magdeburskiej przy ul. Moniuszki 2, aż do  Placu Józefa Piłsudskiego. W trakcie pokonywania trasy wiedza uczestników wzbogaciła się o wiele ciekawostek z biografii tych wybitnych postaci. Nie było jednak łatwo ją pokonać, na każdym etapie należało rozwiązać zadania historyczne o różnym stopniu trudności.

 

      Zakończenie tegorocznej edycji gry odbyło się w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 7.  Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie przeprowadzono quiz z wiedzy o życiu i działalności „Dziadka”. Zwyciężyli wszyscy, bo wszyscy uczcili pamięć o ważnych wydarzeniach i postaciach.

 

            Wszystkim zaangażowanym, w tę udaną inicjatywę pragniemy gorąco podziękować😀.