dav

          Tak jak obiecywaliśmy, spotkanie adaptacyjne, które odbyło się 14.05.2022 pełne było emocjonujących wrażeń. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się nas odwiedzić. Dzięki spotkaniu nasi przyszli uczniowie i ich rodzice mogli  spokojnie zwiedzić naszą kameralną szkołę, poznać przyszłych kolegów i uczestniczyć w wielu ciekawych wyzwaniach.

       Starszymi dziećmi zaopiekowała się Pani Agata – psycholog szkolny. Przełamanie ich onieśmielenia nie sprawiło jej żadnego problemu i już po 15 min.  wszyscy poczuli się pewnie, nawiązały się pierwsze relacje i, czego można pozazdrościć…, dzieci od razu ją polubiły! Przemyślany dobór zajęć pozwolił nie tylko na integrację, ale również na poznanie mocnych stron, zainteresowań, marzeń i planów naszych przyszłych uczniów. Szczerą radość  Pani Agacie sprawił fakt, że dzieci niechętnie godziły się na przerwę w zajęciach, mimo, że na dole czekał mały poczęstunek😀. Zastanawiacie się jak jej się to udało? Po pierwsze szczery uśmiech, autentyczność i wspaniały, dopracowany w każdym szczególe solidny warsztat, to jej klucz do sukcesu.  

        Młodsze dzieci pod opieką Pani Ani, która niestety nie dołączy do naszego zespołu, gdyż całym sercem związana jest z naszą placówką przy ul. Świętojerskiej w której uczą się klasy 1-3, bez reszty oddały się zabawom z magiczną chustą animacyjną. Ciepły uśmiech, opiekuńczość, cierpliwość  oraz nieskończona ilość pomysłów na różnego rodzaju aktywności sprawiają, że dzieci niechętnie uciekają spod jej skrzydeł😄

  A co najważniejsze, te zabawy wcale się nie nudzą! 

     Wystarczy dopracowany scenariusz i fakt, że każdy chętny uczestnik mógł stać się bohaterem każdej zabawy. Przyznamy, że to była jedna z głośniejszych grup na naszym spotkaniu, w ich sali co chwilę wybuchały salwy śmiechu i echem po szkole odbijały się ich radosne okrzyki.

     Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy również kącik plastyczny, w którym mogli wykorzystać swoje zdolności, tworząc wspaniałe kolorowe ptaki. A ciekawi świata mogli znaleźć odpowiedź na pytanie:

Jak wprawić kolorowe bąbelki w ruch?

      Z Panią Pauliną wszystko jest możliwe 😁. Wystarczy butelka oleju, barwnik spożywczy, soda i … reszta niech pozostanie tajemnicą. Ci, którzy byli na spotkaniu adaptacyjnym już wiedzą, a Ci, którzy na nie jeszcze nie dotarli mogą odkryć tą słodka tajemnicę na kolejnym spotkaniu.

       Obserwowaliśmy leniwie unoszące się bąbelki i doszliśmy do wniosku, że przydałoby się coś jeszcze bardziej ekscytującego, nie minęła chwila i Pani Paulina z prostych produktów spożywczych wyczarowała wspaniały, kolorowy wulkan. To nie był jeszcze koniec atrakcji, ale nie zdradzajmy, przed nami kolejne spotkanie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów klas 3, 4 i 5, którzy są zainteresowani rozpoczęciem nauki w naszej szkole. 

Zdradzimy jedno, kreatywna Pani Paulina, będzie opiekowała się naszymi uczniami w świetlicy 😃.  Czeka ich więc jeszcze więcej zadziwiających eksperymentów, tworzenie wspaniałych prac plastycznych z wykorzystaniem wszystkich już wymyślonych technik i wcale się nie zdziwimy, jeśli dokonają odkrycia kolejnej metody. Tylko pozazdrościć, zapowiada się że w świetlicy nuda nikomu nie będzie groziła.