Przyroda w terenie 😊

Tym razem lekcję przyrody w klasie czwartej zorganizowaliśmy poza murami szkoły. Uczniowie wyruszyli na wielką przygodę by z bliska dojrzeć uroki natury i spróbować dostrzec widnokrąg.  Niestety drzewa 🌳🌲i budynki 🌆 Warszawy nie pozwoliły nam obejrzeć widnokręgu w pełnej okazałości, jednak narysowaliśmy to, co udało nam się zobaczyć gołym okiem i przy użyciu lornetki!

Fizyka w praktyce 😊

Prądy powietrzne – siły nośne, opór i ciężar. Do czego może się przydać ta wiedza? Nasi uczniowie błyskawicznie przyswoili powyższe definicje, własnoręcznie konstruując modele papierowych samolotów. Czy ich konstrukcje się sprawdziły? O tym przekonali się w praktyce, pozwalając im swobodnie poszybować. Niektóre poleciały naprawdę daleko, inne troszkę szybciej zakończyły swój lot. Pan od fizyki szczegółowo wytłumaczył przyczyny dłuższych i krótszych lotów. Jeszcze trochę praktyki, poprawek konstrukcyjnych, wyczekania odpowiedniego momentu do wystartowania i nasze samoloty z pewnością polecą daleko…

Emocje, emocje …

Jak wiadomo, emocje czy tego chcemy czy nie, pojawiają się w życiu każdego człowieka. Są emocje pozytywne i oby było ich jak najwięcej 😊, ale zdarzają się nam niestety te mniej pożądane. Cały czas pracujemy nad tym, by uczniowie potrafili je sklasyfikować, spotęgować te pozytywne i radzić sobie z emocjami, które im przeszkadzają. A co się dzieje gdy ogarnia nas złość? Najlepiej zobaczyć to na prostym eksperymencie.

Klasa to nie teatr ?

A właśnie, że tak, dzięki doskonałej infrastrukturze informatycznej mogliśmy zaprosić aktorów prosto do naszej klasy. Pewnie nie zastąpi, to wyjścia na spektakl oglądany na żywo, ale obcowanie ze sztuką jest nam potrzebne w każdym wymiarze.  Ciiii, bo spektakl się zaraz rozpocznie…

Pies i kot…

Z wielkim zaangażowaniem uczniowie naszej kameralnej szkoły przystąpili do akcji zbierania karmy, zabawek i środków czystości dla podopiecznych Azylu pod Psim Aniołem. Mamy nadzieję, że nasza pomoc choć w niewielkim stopniu pomoże zwierzakom, tak  doświadczonym przez los😻💕.