pt.. lut 3rd, 2023

Do nas zawitało nieco wcześniej. Kadra z wielkim zapałem przygotowała wyjątkowy wystrój. W czwartek od rana progi szkoły zaczęły przekraczać dziwnie przebrane postacie. Nie ma się czemu dziwić, wszyscy chcieli wziąć udział w ogłoszonym konkursie. Zwycięskie podium można było zdobyć startując w trzech kategoriach:

1. najśmieszniejsze przebranie

2. najstraszniejsze przebranie

3. najbardziej kreatywne przebranie

No, no postaraliście się 😊

Ale musicie przyznać, że kadra również wykazała się duża pomysłowością. Nie zabrakło wśród niej czarnej damy, diabełka, czarownicy, wszechwładnie panującej królowej, potwora Frankenstein’a, przedstawiciela hiszpańskiego dnia zmarłych (dia de los muertos)…

Genezę dnia Święta zmarłych przybliżyła nauczycielka języka polskiego. Dzięki której już wiemy skąd dane święto pochodzi, jakie niesie ze sobą tradycje i jak bardzo w obecnych czasach wymieszało się z tradycjami różnych krajów.

Zaprezentowali się wszyscy uczestnicy. Jak widać obycie sceniczne zaprocentowało, trudno było się doszukać na ich twarzach  jakichkolwiek oznak tremy. No tak, niektórzy mieli maski…

 

Po wspaniałej prezentacji dokonanej w rytmie nastrojowej muzyki, szacowna komisja udała się na naradę. Z tego co mówiła, obrady były dość burzliwe, ale  zaowocowały wyłonieniem zwycięzców 😊.

 W kategorii

najśmieszniejsze przebranie – nagrodę odebrały Zosia i Milenka

najstraszniejsze przebranie – nagrodę odebrały Helena i Janka

najbardziej kreatywne przebranie – nagrodę odebrały Hela, Basia i Róża

Po rozdaniu nagród przyszedł również czas na oddanie królowej należnego jej hołdu. Hołd został przyjęty i łaskawa królowa zezwoliła na dalsza część zabawy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, cieszymy się, że chcecie się bawić razem z nami i udowadniać, że nauka wcale nie musi być nudna, a szkoła budzi strach jedynie w momentach gdy opanują ją halloweenowe potwory👻.