11 listopada – dzień, w którym Polska po 123 latach powróciła na mapy świata. O tym dniu pamiętali nasi dziadowie, nasi ojcowie i pamiętamy my. Obchody tego ważnego święta rozpoczęliśmy od uporządkowania naszej wiedzy. Pan Łukasz przygotował wspaniałą prezentację, dzięki której, quiz z wiedzy o Niepodległej, był dla naszych uczniów czystą formalnością. Doskonałą wiedzą wykazał się Frank – uczeń klasy IV, który zajął najwyższe miejsce na podium. Gratulujemy  Franku 😊.

Nasze kreatywne wychowawczynie, oraz Pani Paulina – opiekunka świetlicy,  zadbały o wspaniały wystrój szkoły oraz pieczołowicie przygotowały 5 zadań, które uczniowie mieli rozwiązać podczas podchodów. Plany sobie a, pogoda sobie. Drobiazgowo wyznaczona w parku trasa została zalana przez strugi deszczu ☹. Nie pozostało nam nic innego jak przeniesienie zadań z terenu do budynku szkoły.

Pierwszym zadaniem, był bieg na czas. Chcieliśmy sprawdzić, który uczeń najszybciej dobiegnie do osoby potrzebującej pomocy. I okazało się, że każdy może liczyć na ich błyskawiczną reakcję. Drugie zadanie polegało na opatrzeniu za pomocą bandaża wymyślonej rany. Tak się złożyło, że wszyscy mieli rany na rękach. Jedna z drużyn utrudniła sobie zadanie, zakładając, że ręka została złamana. Brawo, wymagało to pewnej pomysłowości, by na terenie szkoły znaleźć przedmiot pozwalający na usztywnienie ręki.

      Kolejnym zadaniem była rozsypywanka, z której należało ułożyć hymn Polski. I przy tym zadaniu większych trudności nie zaobserwowaliśmy. Z tego zadania płynnie przeszliśmy do następnego, a była nim krzyżówka ukrywająca w sobie hasło NIEPODLEGŁA.  Naszym uczniom nie zabrała zbyt wiele czasu i po chwili wszystkie drużyny głośno je odczytały. Równie prostym zadaniem była konieczność odszukania wśród podobizn Ojców Niepodległości portretu Józefa Piłsudskiego.

I w końcu przyszedł czas na trochę kreatywności. Czerwony brystol, białe pióra, makaron, wstążki, pompony… w efekcie miały się stać –  godłem Polski.

Ten dzień pełen wyzwań zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu. 

Jesteśmy z Was dumni, Wasza wiedza, zaangażowanie i dbałość o drugiego człowieka jest godna podziwu.