SFERA PSYCHE

virtual-4908697_1920

To jest miejsce, w którym znajdziecie odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, dotyczących Was, otaczającego świata, przeszłości i przyszłości. Poznanie jest najlepszą drogą do zrozumienia, a to już bezpośrednia ścieżka do wiedzy.  

 
 Poznajcie artykuły Tosi, którą doskonale znacie 🙂
 

 O psychologach… i o Twoim dziecku!

Dorastanie jest trudne. Banał. Powtórzyłam to zdanie w swoim życiu naprawdę wiele razy, bo naprawdę tak uważam. Choć wiem, że nie wszyscy rodzice podzielają moje zdanie. Życie jest trudne. Z tym się pewnie więcej osób zgodzi? Ale nie będę nikogo teraz przekonywać, nie mamy na to czasu. Jeśli widzisz, że twoje dziecko zmieniło swoje zachowanie, chodzi smutne, nie robi rzeczy, które wcześniej lubiło robić, narzeka albo MÓWI CI WPROST, że nie daje sobie rady, to to nie jest już czas na teoretyzowanie o dojrzewaniu. Twoje dziecko potrzebuje pomocy. 

Dekalog rodzica nastolatka

O okresie dorastania napisano i powiedziano już naprawdę wiele. Że to piękny i trudny czas, że zmienia się zarówno ciało, jak i psychika młodego człowieka, że kształtuje się (burzliwie!) jego tożsamość… Ale nadal czasem tak trudno wytrzymać z nastolatkiem pod jednym dachem!